جلو نوروزی ورزشگاه پرسپولیس هادی نوروزی

جلو: نوروزی ورزشگاه پرسپولیس هادی نوروزی هانی نوروزی برگزاری مراسم علی اکبر طاهری اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ۲۲۳ هزار نفر

راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در آینده نزدیک، پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ۲۲۳ هزار نفر در کشور و حل فقر و ایجاد شغل دو رویکرد مهم دولت در بودجه ۱۳۹۷ از مهمتر

پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ۲۲۳ هزار نفر

پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ۲۲۳ هزار نفر

عبارات مهم : قانون

راه اندازی سامانه جامع روابط کار در آینده نزدیک، پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ۲۲۳ هزار نفر در کشور و حل فقر و ایجاد شغل دو رویکرد مهم دولت در بودجه ۱۳۹۷ از مهمترین خبرهای هفته جاری بود.

به گزارش ایسنا، این هفته وزیر کار سفری به مازندران داشت و در این سفر از به ثمر نشستن اشتغال روستایی و تسهیلات خاص جهت روستاییان خبر داد.

پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ۲۲۳ هزار نفر

ربیعی گفت: دولت پنج برنامه اشتغالزا را جهت جهت گیری اشتغال میلیونی طراحی کرده که برنامه اول اشتغال ناشی از رشد و سرمایه گذاری ها تولیدی هست. برنامه دوم اشتغال فراگیر، برنامه سوم اشتغال حمایتی به وسیله نهادهای کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مستضعفان، برنامه چهارم اشتغال روستایی و برنامه آخر سیاستهای مداخله بازار کار است.

وی افزود: در کنار اشتغال سنتی روستایی برنامه هایی داریم که با دادن وام جهت کارهای مکمل همان منطقه، روستاییان درآمد بیشتری داشته باشند.

راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در آینده نزدیک، پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ۲۲۳ هزار نفر در کشور و حل فقر و ایجاد شغل دو رویکرد مهم دولت در بودجه ۱۳۹۷ از مهمتر

به گفته وزیر کار سیاست اشتغال روستایی با شعار هر دِه یک مهارت در حال اجراست و شرکت آموزش فنی و حرفه ای استانداردهای خوشه ای هر دِه را مشخص و آموزشهای مورد نیاز را در این خصوص داده است.

از دیگر خبرهای این هفته بهره مندی ۲۲۳ هزار نفر در کشور از مقرری بیمه بیکاری بود.

آنطور که مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته، در حال حاضر ۲۲۳ هزار نفر از کارگرانی که بدون میل و اراده از کار بدون کار شده است اند، از مستمری بیمه بیکاری برخوردارند.

پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ۲۲۳ هزار نفر

یاوری گفت: تا سال ۱۳۸۱ میزان منابع و مصارف از تعادل خوبی برخوردار بود و مشکلی نداشتیم ولی از آن بعد با زیاد کردن میزان مصرف دچار چالش شدیم. از سال ۱۳۹۳ شرایط کمی بهتر شد و با تشکیل کارگروه تخصصی بین اداره کار، تامین اجتماعی و فنی و حرفه ای عنوان بیمه بیکاری مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: در سال ۹۳ حدود ۲۴۵ میلیارد تومان، در سال ۹۴ حدود ۲۸۲ میلیارد تومان و سال گذشته ۶۰ میلیارد تومان زیاد کردن منابع داشتیم که این موفقیت با همکاری همه دستگاههای ذیربط و مدیریت منابع محقق شد.

راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در آینده نزدیک، پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ۲۲۳ هزار نفر در کشور و حل فقر و ایجاد شغل دو رویکرد مهم دولت در بودجه ۱۳۹۷ از مهمتر

به گفته مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری کار در حال حاضر ۲۲۳ هزار نفر در کشور مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند که ۵۳ هزار نفر آنها در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند.

وی از معرفی ۱۶ هزار نفر از مقرری بگیران بیکاری به مراکز فنی و حرفه ای در نیمه اول امسال جهت کسب مهارتهای فنی و حرفه ای و بازآموزی و تجدید مهارت خبر داد.

پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ۲۲۳ هزار نفر

این هفته وزیر کار از حل فقر و ایجاد شغل به عنوان دو نشانه عمده دولت دوازدهم در بودجه سال آینده یاد کرد.

ربیعی گفت: سیاست گذاری دولت این است که تا آخر دولت دوازدهم این دو نشانه را اجرایی کند و به همین علت بودجه بیشتری جهت این وزارتخانه در نظر گرفته شده است است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اشتغال افراد دهه ۶۰ و همچنین دهه ۷۰ و ۸۰ دغدغه دولت است و باید جهت آن چاره اندیشی کرد، گفت: عرضه نیروی کار از یکسو و زیاد کردن میل به جامعه جهت دریافت کار از سوی دیگر در دولت یازدهم و دوازدهم زیاد شده است هست. متولدین دهه شصت امروز به سنی رسیده اند که باید وارد بازار کار شوند، ولی متاسفانه کیک بازار کار کوچک شده است و همه کسانی که باید سر کار می رفتند از اشتغال جواب نگرفتند.

به گفته ربیعی، طی سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ جمعیت بدون کار کشور ۹۰۰ هزار نفر زیاد شده است و ما هر قدر شغل ایجاد کنیم باز هم عده ای بدون کار می مانند آیا که نیروهای تازه در حال ورود به بازار کار هستند.

راه اندازی سامانه جامع روابط کار در آینده نزدیک خبر دیگری بود که از سوی معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام شد.

مشیریان، گفت: این سامانه جهت برون سپاری مسئولیتهای غیرحاکمیتی این دستگاه است که تمامی فعالیتهای مربوط به معاونت روابط کار، بازرسی کار، تشکلهای کارگری، بیمه بیکاری و آموزش های مرکز تحقیقات را به طور مکانیزه دنبال می کند تا بتوان روند فعالیتها و سیاستها را به طور جامع و هدفمندتری دنبال کرد.

وی مزیت راه اندازی این سامانه را سهولت گردش کار کارگران و کم کردن مراجعات حضوری آنان در ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام و اظهار کرد: با فعالیت این سامانه کارگران شاغل در صورت داشتن هرگونه شکایت از کارفرما نیازی به مراجعه به ادارات کار ندارند و از طریق این سامانه می توانند حتی در منزل خود طرح شکایت و از رفت و آمدهای غیر مهم خودداری کنند.

به گفته مشیریان، با فعالیت این سامانه تمامی کارفرمایان موظف خواهند بود در اجرای تبصره ماده ۱۰ قانون کار یک نسخه از قرارداد کار را در سامانه قرار دهند.

این هفته عضویت آزمون متقاضیان پروانه مشاوره روابط کار در جهت اجرای ماده ۲۰۱ قانون کار و مواد ۹و ۱۳ قانون مدیریت خدمات کشوری شروع شد.

این آزمون به منظور جلب همکاری بخش شخصی در جهت تعمیم و توسعه فرهنگ روابط کار، ایجاد ساز وکار نظام مند و اعمال نظارت بر مشاوران روابط کار، ایجاد وحدت رویه در ارائه مشاوره در زمینه پرسشها مربوط به قانون کار و کم کردن مراجعات کارگران و کارفرمایان به ادارات کار و مراجع حل اختلاف برگزار می شود.

ثبت نام به صورت اینترنتی از ساعت ۱۰ روز دوشنبه ۱۱ دی ماه جاری شروع شده است و تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۶ دی ماه از طریق http://www.samaat.net صورت خواهد پذیرفت.

واژه های کلیدی: قانون | اشتغال | بیکاری | برنامه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs