جلو نوروزی ورزشگاه پرسپولیس هادی نوروزی

جلو: نوروزی ورزشگاه پرسپولیس هادی نوروزی هانی نوروزی برگزاری مراسم علی اکبر طاهری اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی احتمال کم کردن مالیات بر ارزش افزوده طلا

رئیس کل شرکت امور مالیاتی گفت:‌ لایحه مالیات بر ارزش افزوده جهت سوخت، نوشیدنی ها و سیگار مالیات بر ارزش افزوده ای بالاتر از میانگین در نظر گرفته شده است و این ق

احتمال کم کردن مالیات بر ارزش افزوده طلا

احتمال کم کردن مالیات بر ارزش افزوده طلا

عبارات مهم : قانون

رئیس کل شرکت امور مالیاتی گفت: لایحه مالیات بر ارزش افزوده جهت سوخت، نوشیدنی ها و سیگار مالیات بر ارزش افزوده ای بالاتر از میانگین در نظر گرفته شده است و این قیمت جهت طلا سه لحاظ شده است است.

به گزارش میزان به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سیدکامل تقوی نژاد در مورد آخرین اوضاع بررسی لایحه دائمی مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده از سال 1387 و جهت مدت 5 سال به صورت آزمایشی اجرا شد و بعد از اتمام دوره آزمایشی تاکنون هر سال با درخواست دولت در قالب لایحه بودجه اجرای آن استمرار یافت.

احتمال کم کردن مالیات بر ارزش افزوده طلا

وی با بیان اینکه به موازات استمرار اجرای آزمایشی این قانون، دولت با بررسی دقیق و بیش از هزار نفر ساعت کارشناسی لایحه دائمی مالیات بر ارزش افزوده را در اسفند 1395 تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد، افزود: با دستور مدیر مجلس شورای اسلامی و همراهی نمایندگان، لایحه مجددا با اخذ نظر از فعالان اقتصادی، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف بررسی شد، تا اشتباهات موجود برطرف شود.

رئیس کل شرکت امور مالیاتی کشور با ذکر این که اشتباهات قانون فعلی که به صورت آزمایشی اجرا می شود برطرف شده است هست، اظهار کرد: به موازات تنظیم لایحه در بودجه سال 96 پیشنهادی به مجلس ارائه کردیم که طبق آن مصوبه بتوانیم پرسشها بعضی گروه ها و اصناف خاص که دارای مسئله بودند را با توافق کامل با این بخش ها برطرف کنیم.

رئیس کل شرکت امور مالیاتی گفت:‌ لایحه مالیات بر ارزش افزوده جهت سوخت، نوشیدنی ها و سیگار مالیات بر ارزش افزوده ای بالاتر از میانگین در نظر گرفته شده است و این ق

تقوی نژاد با تاکید بر اینکه درحال حاضر 90 درصد مالیات بر ارزش افزوده با توافق از پرداخت کنندگان اخذ می شود، تصریح کرد: علی رغم آن چیزی که در ذهن وجود دارد، این مالیات به زیان تولید نیست و شرکت امور مالیاتی کشور نیز تمامی تلاش خود را جهت زیاد کردن رضایت مودیان در قالب بخشنامه ها و اصلاح قانون مبذول داشته است.

تقوی نژاد با اشاره به اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده قانون شفافیت و عدالت هست، گفت: ما در انتظار تصویب قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده در مجلس و یا تصویب پیشنهاد استمرار اجرای آزمایشی آن در لایحه بودجه سال 1397 هستیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 210 هزار میلیارد تومان درآمد از محل بابت ارزش افزوده محقق شده است هست، تصریح کرد: اگر در تصویب هر یک از این دو مورد یعنی اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و یا استمرار آن در قالب قانون بودجه تعلل شود، سال آینده 66 هزار میلیارد تومان درآمد که 18 هزار میلیارد تومان آن سهم شهرداری ها و دهیاری ها و بخشی نیز سهم حوزه سلامت و ورزش همگانی هست، محقق نخواهد شد.

احتمال کم کردن مالیات بر ارزش افزوده طلا

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی قانون گذار است و شرکت امور مالیاتی کشور مجری قانون و ما ضمن اینکه نظرات کارشناسی خود را مطرح می کنیم.

واژه های کلیدی: قانون | مالیات | لایحه بودجه | مجلس شورای اسلامی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs