جلو نوروزی ورزشگاه پرسپولیس هادی نوروزی

جلو: نوروزی ورزشگاه پرسپولیس هادی نوروزی هانی نوروزی برگزاری مراسم علی اکبر طاهری اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شورش باهنر علیه اصولگرایان

«باهنر در سخنان خود از عوض کردن در قوه مجریه سخن نمی‌گوید بلکه آرزوی تحول در همین دولت را دارد. او نمی‌خواهد همه پل‌های پشت سر اصولگرایان خراب شود.»

شورش باهنر علیه اصولگرایان

شورش باهنر علیه اصولگرایان

عبارات مهم : مسابقه

«باهنر در سخنان خود از عوض کردن در قوه مجریه سخن نمی گوید بلکه آرزوی تحول در همین دولت را دارد. او نمی خواهد همه پل های پشت سر اصولگرایان خراب شود.»

به گزارش عصر کشور عزیزمان ایران ؛ «اصولگرایان به خاص سه نامزد این جریان در انتخابات ریاست جمهوری (رییسی، قالیباف، میرسلیم) تلاش دارند در روزهای باقی مانده تا گزینش دوازدهم، دولت روحانی را ناکارآمد و به معنای واقعی کلمه ناموفق معرفی کنند. تمام تبلیغات این سه نامزد حول ناکارآمدی دولت یازدهم می گردد. آنها می خواهند در نخستین گام روحانی را تخریب و در گام دوم خود را تبلیغ کنند. آنها در حال اجرای استراتژی خود بودند که ناگهان محمدرضا باهنر از آشنا شده است ترین اشخاص اصولگرا وارد صحنه شد و از عملکرد دولت روحانی دفاع کرد. سخنان باهنر مانند گلی بود که یکی از عالی ترین بازیکنان یک تیم فوتبال وارد دروازه خودی می کند.

شورش باهنر علیه اصولگرایان

نماینده ۵ دوره مجلس در مورد عملکرد دولت روحانی می گوید: «دولت روحانی در بخش اقتصاد وعده داد تورم را کم کردن می دهد و اشتغال و چرخ اقتصادی را راه می اندازد، تورم ۴۴ درصد بود و واقعیت این است که ۳۰ درصد کم کردن پیدا کرده هست. ما در بحث برجام و مذاکرات یک تیم خوب داشتیم. تلاش هایی هم کردند ولی زیاد از این زورشان نرسید. قرار بود ۱۰ گل بزنیم و هیچ گل نخوریم ولی توانستیم ۷ گل بزنیم و ۳ گل هم خوردیم.»

او حتی به نقدهایی هم که علیه دولت می شود اشاره کرد و گفت: «نامزدها نباید اموال مملکت را به حراج بگذارند. از طرفی نقدها باید منصفانه باشد لیکن نقدهای غیر منصفانه باعث می شود مردم تصویر العمل تصویر نشان دهند.»

«باهنر در سخنان خود از عوض کردن در قوه مجریه سخن نمی‌گوید بلکه آرزوی تحول در همین دولت را دارد. او نمی‌خواهد همه پل‌های پشت سر اصولگرایان خراب شود.»

سخنان باهنر درست بر خلاف نظرات نامزدهای اصولگرا بود. نامزدهای محافظه کاران بر این باور هستند که دولت روحانی هیچ دستاوردی نداشته است ولی حالا باهنر از دستاوردهای دولت می گوید و از نقدهای غیر منصفانه گلایه می کند.

سخنان باهنر می تواند یک خبر مهم سیاسی جهت اصولگرایان و حامیان روحانی داشته باشد. باهنر سیاستمداری است که انتخابات های گوناگون را دیده هست. به معنای واقعی کلمه سرد و گرم فضای انتخابات را چشیده هست. به نظر می رسد او با درک این که در انتخابات مجلس دهم اصولگرایان در پایتخت کشور عزیزمان ایران رای ندارند، وارد صحنه مسابقه با اصلاح طلبان نشد تا لقب شکست خورده را با خود همراه نکند. باهنر در مجلس هفتم به جای این که از پایتخت کشور عزیزمان ایران نامزد شود از کرمان نامزد شد تا بتواند بدون درد سر وارد مسابقه شود. باهنر سیاستمداری است که بی آن که هیچ گاه رییس مجلس باشد، نقشی همچون رییس پارلمان را در ادوار متفاوت مجلس بازی کرده هست. کار به جایی رسیده بود که از او به عنوان «مرد لابی های پارلمان» یاد می کردند.

پیام باهنر این است که اصولگرایان بهتر است با احتیاط بیشتری وارد صحنه مسابقه با روحانی شوند و تمام پل های پشت سر خود را خراب نکنند. شاید باهنر به این نتیجه رسیده است که روحانی باز هم پیروز انتخابات است و بهتر است راست گرایان تمام سرمایه های خود را خرج این انتخابات نکنند.

شورش باهنر علیه اصولگرایان

در صورت پیروزی روحانی، قد راست کردن اصولگرایان کمی سخت به نظر می رسد. به خاص این که در انتخابات اردیبهشت ۹۶ با تمام سرمایه خود وارد صحنه شده است اند.

باهنر در سخنان خود از عوض کردن در قوه مجریه سخن نمی گوید، بلکه آرزوی تحول در این دولت را می کند. او می گوید: «ان شاءالله در قوه مجریه یک تحول اتفاق بیفتد و یک کابینه سر حال، نیرومند و با تدبیر سر کار بیاید.» این سخن یعنی این که باهنر به عوض کردن بعضی وزرای روحانی راضی است.

«باهنر در سخنان خود از عوض کردن در قوه مجریه سخن نمی‌گوید بلکه آرزوی تحول در همین دولت را دارد. او نمی‌خواهد همه پل‌های پشت سر اصولگرایان خراب شود.»

می توان گفت سخنان باهنر شورشی علیه جریان اصولگرایی بود. در حالی که اصولگرایان می خواهند روحانی نباشد، باهنر به عنوان دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری که مشمول بر ۱۷ جریان اصولگرایی می شود، امیدی به پیروزی راست گرایان ندارد و همچنان به تدوام روحانی با کمی تحول در کابینه راضی هست. می شود گفت که باهنر نیز در کنار لاریجانی، ناطق نوری و ولایتی در صف حامیان روحانی قرار گرفته است.»

شورش باهنر علیه اصولگرایان

واژه های کلیدی: مسابقه | انتخابات | اصولگرایان | دولت روحانی | انتخابات مجلس دهم | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs