جلو نوروزی ورزشگاه پرسپولیس هادی نوروزی

جلو: نوروزی ورزشگاه پرسپولیس هادی نوروزی هانی نوروزی برگزاری مراسم علی اکبر طاهری اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات بازیکنان بدانند همه چیز پول نیست/ از تغییرات در پرسپولیس بی‌خبرم ، کاشانی

رئیس هیات مدیره کلوب پرسپولیس با بیان اینکه باید مَنیت‌ها را کنار گذاشت، گفت: بازیکنان باید بدانند همه چیز پول نیست و فقط کسب عنوان قهرمانی به آدم شخصیت نمی‌دهد

بازیکنان بدانند همه چیز پول نیست/ از تغییرات در پرسپولیس بی‌خبرم ، کاشانی

کاشانی : بازیکنان بدانند همه چیز پول نیست/ از تغییرات در پرسپولیس بی خبرم

عبارات مهم : فرزند

رئیس هیات مدیره کلوب پرسپولیس با بیان اینکه باید مَنیت ها را کنار گذاشت، گفت: بازیکنان باید بدانند همه چیز پول نیست و فقط کسب عنوان قهرمانی به آدم شخصیت نمی دهد.

جعفر کاشانی در گفتگو با مهر، به اعتصاب سه روزه بازیکنان این تیم به خاطر پرسشها مالی پرداخت و تاکید کرد که بازیکنان باید بدانند همه چیز پول نیست. وی که همواره از «فرهنگ» به عنوان یکی از راه های حل پرسشها یاد می کند، اینبار هم به این عنوان اشاره کرد و یادآور شد که بازیکنان نیاز به کسی دارند که با آنها صحبت کند.

بازیکنان بدانند همه چیز پول نیست/ از تغییرات در پرسپولیس بی‌خبرم ، کاشانی

رئیس هیات مدیره پرسپولیس همچنین به صحبتهای معاون وزیر ورزش راجع به نقش هیات مدیره کلوب تصویر العمل نشان داد و گفت که از تغییرات احتمالی بی خبر هست. مشروح گفتگوی خبرنگار مهر با جعفر کاشانی در زیر می آید:

* آقای کاشانی! نظرتان راجع به اعتصاب بازیکنان پرسپولیس که سه روز ادامه داشت چیست؟

– جعفر کاشانی: اینها سوء تفاهم هایی بیش نیست و حل می شود. افق کلوب وسیعتر از این حرفهاست!

رئیس هیات مدیره کلوب پرسپولیس با بیان اینکه باید مَنیت‌ها را کنار گذاشت، گفت: بازیکنان باید بدانند همه چیز پول نیست و فقط کسب عنوان قهرمانی به آدم شخصیت نمی‌دهد

* شما همواره روی واژه کلوب تاکید دارید در حالی که این اتفاقات در یک کلوب نباید رخ بدهد.

– ان شاءالله کلوب باید در آینده با فرهنگ خودش زیرساختهایش را شکل بدهد. بازیکنان باید بدانند پیراهن چه تیمی را به تن کرده اند. باید با آنها کار فرهنگی صورت بگیرد. این فرزند ها باید بدانند در این مقطع زمانی از زندگی باید سرمایه پرباری جهت آینده فراهم کنند که آن واکنش‌ها و گفتار و کردارشان است که در تیم فوتبال متجلی می شود. باید زیاد با این فرزند ها کار شود. هم کلوب تعهداتی دارد و هم بازیکنان. این تعهدات هر لحظه باید انجام شود ولی نباید یک آدم حرمت خودش را که در یک خانواده است را به یک (این جمله ناتمام می ماند) نمی دانم چه بگویم. در هر صورت اینها فرزند های خوبی هستند و امیدوارم زیاد به آینده خود فکر کنند.

* به عنوان یکی از پیشکسوتان کلوب و فردی که سالیان سال در پرسپولیس زحمت کشیده اید، آیا کار بازیکنان را تایید می کنید؟

– نه، نه. بعد حرفهای من به چه بر می گردد؟ بنده دارم نصیحت می کنم. می گویم بازیکنان باید در این مقطع با عملکرد و کردارشان سرمایه فردای خود را فراهم کنند چون عمر فوتبال خیلی کوتاه است ولی عملکردشان در تاریخ ثبت می شود و هر لحظه با خودشان هست. امیدوارم باشگاهی داشته باشیم که در آن مَنیت نباشد. هرکسی در جایگاه خودش بخصوص از وجاهت پیشکسوتان (سه بار تکرار می کند) و هوادارانش جهت پویایی فرهنگ کلوب استفاده شود.

بازیکنان بدانند همه چیز پول نیست/ از تغییرات در پرسپولیس بی‌خبرم ، کاشانی

* آقای طاهری روز گذشته به محل تمرین رفت تا با بازیکنان صحبت کند ولی اعتصاب باقی ماند. سرپرست کلوب هم از این اقدام ناراحت و اعتقاد بود دل هواداران شکسته است.

– من کاری به گفته ها ندارم. شما از من سئوال می کنید. کلوب پرسپولیس را ما با یک فرهنگ غنی درست کردیم. اینها جوان هستند و باید به آنها گفت پیراهن چه تیمی را به تن دارند. این فرزند ها باید با بالابردن سطح فرهنگشان بدانند یک مقطع کوتاه فوتبال بازی خواهند کرد ولی باید بیشترین استفاده را از این وقت کوتاه جهت آینده خود ببرند یعنی به تحصیلات ادامه بدهند و واکنش‌ها و گفتارشان طوری باشد که مورد تایید جامعه قرار بگیرد. پرسپولیس تیم بزرگی است آقا. این حرفها را چه کسی تا به حال زده است؟

رئیس هیات مدیره کلوب پرسپولیس با بیان اینکه باید مَنیت‌ها را کنار گذاشت، گفت: بازیکنان باید بدانند همه چیز پول نیست و فقط کسب عنوان قهرمانی به آدم شخصیت نمی‌دهد

مسئولان باید بدانند ورزش دیگر فقط تفریح نیست و عامل بسیار مهمی است که در تمام زمینه ها می تواند نقش مهمی داشته باشد به شرطی که از وجاهت پیشکسوتان و هوادارانش استفاده شود. امیدوارم این صحبتهای من در بخش شخصی شکل بگیرد. باید منیت ها را کنار بگذاریم و از وجود همه استفاده کنیم بخصوص پیشکسوتان و هواداران. هنگامی که یک فرزند از هفت هشت سالگی در کلوب پرسپولیس بزرگ شود، می داند چه فرهنگی دارد.

* شما همواره روی فرهنگ تاکید دارید و می گویید باید با بازیکنان صحبت شود ولی آیا اتفاقی نمی افتد؟

– باید زمینه جهت حضور پیشکسوتان در کنار تیم فراهم شود؛ پیشکسوتانی که وجاهت اجتماعی دارند و از بضاعت علمی روز دنیا برخوردارند و سعه صدر دارند. این بازیکنان جوان هستند و دارند به آینده خود فکر می کنند. یک فوتبالیست باید بداند که اگر مچ پایش بپیچد ممکن است فوتبالش تمام شود بعد تلاش کند در این مدت هم حق و حقوقش را در چارچوب مقررات بگیرد و هم با واکنش‌ها خوبش آینده اش را در جامعه تثبیت کند.

بازیکنان بدانند همه چیز پول نیست/ از تغییرات در پرسپولیس بی‌خبرم ، کاشانی

* بازیکنان حتما به آینده خود فکر می کنند که دست به اعتصاب می زنند. آنها نمی خواهند در آینده از نظر مالی دچار مسئله شوند.

– آیا به نظر شما آینده به این دو روز فوتبال است؟ خیر. آینده به عملکرد یک نفر در تمام زمینه ها مربوط می شود؛ به حفظ پرستیژ کلوب و رعایت شئونات. این فرزند ها باید درس زندگی بگیرند؛ آن وقت به ثروت می رسند چون جامعه به پای آنها ثروت می ریزد. هنگامی که عملکرد یک نفر همراه با پاکی و صداقت باشد جامعه آنها را می برد. تمام درها در آینده روی این افراد باز هست. تمام ارگانها از آنها استقبال می کنند. مگر ما نیستیم. این بزرگترین ثروتی است که یک ورزشکار می تواند در عمر کوتاه ورزشی خود به دست بیاورد. هرجا برود تمام درها روی او باز است و مردم و مسئولان با خوشرویی برخورد می کنند. همه چیز که پول نیست. این فرزند ها این را نمی دانند چون فرهنگ نظام اجتماعی ما به هم خورده هست. کلوب باید با بازیکنان کار فرهنگی کند و از پیشکسوتان در زمینه پویایی فرهنگ زیاد استفاده کند.

* شما خودتان یکی از پیشکسوتان کلوب در عرصه مدیریتی هستید. آیا زمینه این کار را فراهم نمی کنید که دیگر پیشکسوتان هم کنار تیم بیایند و از آنها استفاده شود؟

– ان شاءالله می شود. باید اول زمینه باروری دانه فراهم شود بعد دانه را پاشید. کم کم این اتفاق می افتد.

* با تمام این مسائل، آیا فکر می کنید مسئله اعتصاب و پرسشها مالی حل شود؟

– بله اینها مشکلی نیست. این فرزند ها را باید هدایت و ارشاد کرد و گفت که فقط عنوان قهرمانی به شما شخصیت نمی دهد. الان شما قهرمان شدید؛ فردا توقع مردم از شما زیاد می شود. سال آینده علاوه بر اینکه قهرمان می شوید باید از نظر اخلاقی هم در جامعه قهرمان باشید. باید با فرزند ها صحبت کرد تا هدایت شوند. اینها هر کدام با فرهنگهای مختلفی به کلوب آمده اند. ان شاءالله موفق باشند.

* روز گذشته آقای داورزنی معاون وزیر ورزش در صحبتهایشان انتقاد غیرمستقیم از هیات مدیره استقلال و پرسپولیس دارند که شائبه ایجاد تغییرات را مطرح کرده است.

– نمی دانم. بنده اطلاعی ندارم. ان شاءالله هرچه خیر است همان شود.

* آیا در کلوب پرسپولیس راجع به تغییرات صحبتی نشده است؟

– نمی دانم. اطلاعی ندارم. هر مقطعی آدمهای خاص خودش را می طلبد. اگر یک تیم کلوب شود، آدمهای خاص خودش را در تمام زمینه ها می طلبد. امیدوارم این عمل مثبت و پلکانی رو به رشد باشد.در این دو سال خیلی زحمت کشیده شد. طاهری مصوبات هیات مدیره را خوب انجام داد. امیدوارم شرایط جهت ادامه کار فراهم باشد.

* قبول دارید معمولا تغییرات بخصوص بعد از قهرمانی یک تیم تاثیرات منفی بر جای می گذارد؟

– امیدوارم به دور از منیت و به خاطر حفظ منافع مملکت و خواسته های جامعه، مدیریت کلوب که در انسجام بوده است ادامه پیدا کند.

واژه های کلیدی: فرزند | فرهنگ | بازیکنان | سال آینده | پرسپولیس | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs